top of page

Hong Kong Hava Kargo Terminalleri, IATA'nın CEIV Lityum Piller akreditasyonunu kazandı

Hactl icra direktörü ve finans direktörü Amy Lam (sağda), IATA Hong Kong ve Makao genel müdürü Yvonne Ho'dan IATA CEIV Lityum Piller sertifikasını aldı. Fotoğraf: Hactl

Hong Kong Hava Kargo Terminalleri, IATA'nın CEIV Lityum Piller akreditasyonunu kazandı

Handler Hong Kong Air Cargo Terminals Limited (Hactl), IATA'nın CEIV Lityum Piller (Li-batt) standardı kapsamında başarıyla akreditasyon aldı.
Hactl şu anda dört IATA CEIV akreditasyonunun tamamına (Pharma, Fresh, Live Animals, Li-batt) sahiptir.
Hatalı paketleme ve pil sevkiyatlarının elleçlenmesinden kaynaklanan iyi belgelenmiş risklerle, Hactl, son yıllarda prosedürlerini istikrarlı bir şekilde sıkılaştırdığını ve bu tür trafiğin ele alınması için kaynakları iyileştirdiğini söyledi.
Bugüne kadar alınan önlemler arasında IATA Tehlikeli Mallar Düzenlemeleri (DGR) standartları ve IATA Lityum Pil Nakliye Düzenlemeleri için ek kurum içi personel eğitimi yer aldı.
Hactl, 2003 yılından bu yana IATA Akredite Eğitim Okulu'dur ve kendi ve üçüncü taraf personelini eğitme yetkisine sahiptir.
Ayrıca yetkin, deneyimli kadrosuyla özel bir DGR bölgesi açmıştır; ve lityum pil gönderilerinin doğru beyanı, taşınması ve depolanmasında acentelerin ve nakliyecilerin proaktif kolaylaştırılmasını üstlendi.
IATA'nın küresel kargo başkanı Brendan Sullivan şunları söyledi: “CEIV Li-batt, lityum pillerin hava yoluyla taşınması gibi potansiyel olarak tehlikeli iş için hayati derecede önemli düzenleme ve tutarlılık getiriyor.
“Diğer tüm CEIV standartları kapsamındaki başarılı sertifikasyonlarının ardından Hactl'ın bu en son akreditasyon programını benimsemesinden memnuniyet duyuyoruz. Bunu yaparken, tüm elleçleme sektörü için öneminin artmasına yardımcı oluyor.”
Hactl İcra Direktörü ve Finans Direktörü Amy Lam şunları söyledi: “Lityum piller küresel olarak hava kargo trafiğinin artan bir unsuru haline gelecek, bu nedenle doğru prosedürlerin ve bunların taşınması için eğitimin sağlanması hiç bu kadar önemli olmamıştı.”
“CEIV Lityum Piller, tek tip ve evrensel olarak kabul edilen bir standardı temsil ediyor. Bu nedenle, bunu başardığımız ve şimdi dört CEIV akreditasyonunun tamamına sahip olduğumuz için gururluyuz.”
Cep telefonları ve dizüstü bilgisayarlardan e-bisikletlere ve scooterlara ve elektrikli araçlara kadar giderek daha fazla cihaz artık bunları içerdiğinden, lityum pilli hava kargo gönderileri her zamankinden daha yaygın hale geliyor. Son zamanlardaki e-ticaret büyümesi, lityum pil içeren eşyaların hava kargo taşımacılığında da artışa neden oldu.

bottom of page