top of page

IATA DGR Sıkça Sorulan Sorular

IATA DGR Sertifikalarınızı Doğrulamak İçin Tıklayınız.

IATA Kursları

Bir kursa nasıl kayıt olabilirim?

Kaydolmak istediğiniz dersi bulmak için filtre seçeneğini kullanın ve bir sınıf veya sanal sınıf kursuna kaydolmak veya bir e-ders kitabı, basılı ders kitabı veya e-öğrenme kursu satın almak için sayfadaki talimatları izleyin. Kayıt/satın alma işlemini tamamlamak için Eğitim Hesabınıza yönlendirileceksiniz.

IATA derslerinin ön koşulları var mı? Kayıt olmaya hazır olup olmadığımı nasıl bileceğim?

Tüm IATA kursları, katılımcıların eğitim dilinde okumalarını, yazmalarını ve iletişim kurmalarını gerektirir. Önerilen dil yeterlilik seviyesi, İngilizce kursları için ICAO Operasyonel Seviye 4 veya diğer diller için eşdeğer seviyedir. Ek ön koşullar, web sitemizdeki bireysel kurs açıklamalarında listelenmiştir.

Notum nasıl hesaplanacak?

IATA, öğrenci çalışmaları için not verme öğelerini, not verme ölçeklerini, devamlılığı, katılımı ve not verme ölçütlerini açıklayan bir Not Verme Politikasına sahiptir.

IATA'nın ahlaki bir kodu veya etik politikası var mı?

Evet, IATA Akademik Dürüstlük politikası, akademik dürüstlük ilkelerini, bu ilkelere aykırı davranışları ve ihlallerle başa çıkma prosedürlerini tanımlar.

Kurs Sertifikaları

Herhangi bir IATA kursu akreditasyon sağlıyor mu?

IATA kursları akreditasyona yol açmaz, ancak endüstri genelinde tanınan bir Tamamlama Sertifikası sağlar.

Sertifika veya Diplomamı kaybettim. Kopya talep edebilir miyim?

Evet, söz konusu kursu veya diplomayı tamamladıktan sonraki beş (5) yıl içinde talepte bulunmanız koşuluyla, kursunuzun veya diploma sertifikanızın bir kopyasını talep edebilirsiniz. Yinelenen bir sertifika isteyin.

Sertifikamın orijinal olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim?

IATA Eğitim Sertifikalarınızın gerçekliğini çevrimiçi doğrulamamızla kontrol edebilirsiniz: IATA Eğitim Sertifikasını Doğrulama

IATA Sertifikası alamadığım bir dersi tekrarlamak zorunda mıyım?

Evet. Sertifika almak için başka bir oturuma katılmanız ve başarıyla tamamlamanız gerekir. Bir kursu tekrar ederseniz fiyatta indirim yoktur.

Sertifikamı ne zaman alacağım?

Kurs notlandırma prosedürleri tamamlandıktan sonra Sertifikanızı veya Katılım Mektubunuzu alacaksınız. Sınıf ve sanal sınıf kursları için sertifikalar ancak tüm kurs ücretleri tam olarak ödendikten sonra verilecektir.

Kursun tamamlanmasından sonraki bir ay içinde Sertifikanızı veya Katılım Mektubunuzu almadıysanız lütfen bizimle iletişime geçin.

Yinelenen Sertifikalar

Mükerrer Sertifika ve Diplomalar sadece son beş yılın mezunlarına sunulmaktadır. Başvuru ücretlerinin iade edilmediğini lütfen unutmayın. Yinelenen kurs sertifikaları, Güvenli Dijital Ödül (SDA) şeklinde elektronik sertifika olarak sağlanacaktır.

Talebinizi işleme koyabilmemiz için lütfen çevrimiçi satın alma formundaki Ek Bilgiler kutusuna aşağıdaki ayrıntıları sağlayın:

  • Dersin başlığı

  • Sınav/Kurs tarihi

  • Sınav/Kurs yeri

  • Kurs sürümü (Sadece Kendi Kendine Çalışma / İş Ortağı tarafından öğretilen öğrenciler için)

  • Rezervasyon Kimliği (yalnızca Bireysel çalışma / Ortak tarafından öğretilen öğrenciler için)

"IATA Eğitim Sertifikasını Doğrulama"

Yeni Güvenli Dijital Ödülü sertifikaları

1 Şubat 2021'den itibaren IATA sertifikaları* artık elektronik Secure Digital Award (SDA) sertifikaları olarak verilmektedir. Bu, sertifikanızın bütünlüğünü ömür boyu garanti eden blockchain teknolojisi ile güvence altına alınmıştır.

 

Müşteri geri bildirimi

IATA Eğitim ekibiyle nasıl iletişime geçebilirim?

Lütfen sorularınızı Müşteri Portalımız için bir vaka açarak gönderin. Ekibin bir üyesi sorularınızı kısa sürede sizinle takip edecektir.

Nasıl şikayette bulunabilirim?

Lütfen şikayetinizi Bize Ulaşın formumuza girin. Eğitim deneyiminiz bizim için çok önemlidir. Lütfen formun Soruşturma bölümüne 'Şikayet' başlığını ekleyin, mesajınıza öncelik verelim.

IATA ders materyalinin telif hakkı kapsamında kullanıldığını görürsem ne yapmalıyım?

IATA eğitim materyallerinin kötüye kullanımını lütfen copyright@training.iata.org

bottom of page